© 2017 by Publiczne Przedszkole Dębowe Ludki

Aktualności

                                                         

                                     

                                                               ROK SZKOLNY  2019/2020

Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece w Józefowie

 

 

12 listopada we wtorek grupa Muchomorków odwiedziła Miejską Bibliotekę w Józefowie. Nasze przedszkolaki  uczestniczyły   w zajęciach z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Dzieci oglądały film o Polsce, o naszych symbolach narodowych oraz o husarii - polskiej dumie. Na koniec spotkania  śpiewały piosenkę o Polsce i Polakach oraz kolorowały mapę Polski. Muchomorki lubią odwiedzać Miejską Bibliotekę ponieważ zawsze dowiadują się  czegoś nowego, interesującego, a oprócz tego są tam zawsze bardzo ciepło  przyjmowane. Dziękujemy!

Święto Niepodległości w naszym przedszkolu.

 

W piątek 8-go listopada w naszym przedszkolu od rana było uroczyście. Dzieci do przedszkola przyszły odświętnie ubrane, a tutaj wychowawczynie  udekorowały dzieci   biało-czerwonymi kotylionami. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się quizem patriotycznym,  dzieci mogły wykazać się wiedzą o Polsce. Doniosłym momentem uroczystości było wspólne odśpiewanie Hymnu. Tego dnia  dzieci obejrzały też teatrzyk "O dzielnym Misiu Wojtku". Wojenne przygody Misia Wojtka bardzo spodobały się naszym dzieciom.

Wychodząc z przedszkola każde dziecko zabrało do domu własnoręcznie wykonaną biało-czerwoną  chorągiewkę.

Pasowanie na przedszkolaka

29 października 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu "Pasowanie na przedszkolaka" dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę
z naszym przedszkolem.  Dla  maluszków  było to ogromne przeżycie, ale trzymały się wyjątkowo dzielnie. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny;  recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po występie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a następnie Pani Dyrektor Bożena Banasik dokonała  aktu pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy, odznaki "Dębowego Ludka" oraz zielone baloniki. 
Po zakończeniu części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek, na który Rada Rodziców ufundowała  piękny, ogromny tort. Na pewno był to wyjątkowy dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

 

 

Rada rodziców zaprasza do Facebookowej grupy rodziców dzieci
z naszego przedszkola.
Jest to zamknięta grupa jedynie dla rodziców
z naszego przedszkola.

 

https://www.facebook.com/groups/1326933447467652/

 
 
Jesienne porządki na placu zabaw

 

 

 

Wielkimi krokami nadeszła do nas jesień a wraz z nią jesienne zabawy w przedszkolu. Dziś dzieci  w obu grupach miały za zadanie dopasować do drzew - owoce i liście na nich rosnące. Oczywiście wśród drzew nie zabrakło naszego sztandarowego dębu, żołędzi i liści dębowych. Zadanie dla starszaków okazało się bardzo proste i szybko poradziły sobie z dopasowaniem do siebie elementów.  Krasnoludki miały troszkę większy problem, ale  z drobną pomocą swoich pań poradziły sobie doskonale.

Dnia 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przyjechał do nas Teatr Pasja z przedstawieniem "Przepis na urodę". Dzieci razem z główną bohaterką - dziewczynką z przedszkola dowiedziały się co można robić by być pięknym.. przepis jest bardzo prosty.. trzeba używać trzech magicznych słów, mówić dzień dobry i do widzenia oraz być miłym i robić dobre uczynki dla innych. 

W dniach 29-30 sierpnia br. w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne.  Dzieci miały okazję  poznać przedszkole oraz Panie w nim pracujące. Dzieci chętnie bawiły się nowymi zabawkami oraz z zainteresowaniem obserwowały nowych kolegów i koleżanki. Maluchy bawiły się  razem z rodzicami podczas wspólnych zabaw integracyjnych oraz wykonywały prace plastyczne. Spotkanie z przedszkolem zakończyło się na placu zabaw, gdzie wszyscy  świetnie się bawili. 

Życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu każdego ranka i wielu radosnych chwil w naszym przedszkolu! 

 Zapraszamy do naszego przedszkola

Pragniemy poinformować Państwa, że dni adaptacyjne dla dzieci przyjętych do naszego przedszkola
odbywać się będą w dniach 29 i 30 sierpnia br w godz.10-12.

Zapraszamy w tych dniach dzieci z rodzicami.
 Będzie okazja do zwiedzenia naszego przedszkola, zabawy z wychowawcami.
Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Please reload