© 2017 by Publiczne Przedszkole Dębowe Ludki

Aktualności

                                                         

                                     

                                                               ROK SZKOLNY  2019/2020

Teatrzyk "Arlekin"

We wtorek 13 stycznia przyjechał do przedszkola Teatrzyk "Arlekin" z"Baśnią o 12-tu   miesiącach". Dzieci z dużym napięciem śledziły losy małej dziewczynki Zosi i jej złej macochy. Doskonała gra aktorów wprowadziła dzieci  w atmosferę bajki,zapewniła dobrą  zabawę 

Podczas przedstawienia dzieci przypomniały sobie nazwy  miesiące i pory roku.   

W karnawale same bale - niech i u nas tak się stanie

W czwartek 9 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę,
w której gościły niezwykłe postacie, a to wszystko za sprawą balu karnawałowego. W kolorowych przebraniach i z doskonałym humorem przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie, konkursach i tańcach.
W tym wyjątkowym dniu można było spotkać wielu funkcjonariuszy służb mundurowych, roboty, superbohaterów, księżniczki, motylki, wróżki, różne zwierzątka. To był wspaniały, kolorowy dzień, przepełniony radością i śmiechem naszych przedszkolaków.

Zakończyliśmy akcję „Góra Grosza”.
Wszystkie monety zostały skrupulatnie przeliczone,
posegregowane, spakowane i wysłane. 

Zebraliśmy 175 złotych i 22 grosze. 
Dziękujemy bardzo serdecznie
wszystkim ofiarodawcom. 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

życzymy Państwu
spokojnych, radosnych dni pełnych miłości
i  serdeczności, 
a Nowy 2020 Rok
nich będzie rokiem pełnych sukcesów i spełnieniem wszelkich marzeń.

 

Dyrekcja wraz z pracownikami Dębowych Ludków

Świąteczne spotkania 

 

10 i  11 grudnia to wyjątkowe dni  dla naszych przedszkolaków. Dzieci  zaprosiły rodziców i swoich bliskich  na Jasełka. Mimo, że to czas częstych infekcji i w związku z tym różnych zmian w obsadzie naszych aktorów  daliśmy radę wystąpić. Dzieci pięknie  zaprezentowały przygotowane  wierszyki i kolędy.  Na zakończenie Jasełek  rodzice otrzymali   dekorowane przez dzieci pierniczki. Po występie był czas na  wspólne  świętowanie. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspólnego stołu. 

Dębowe Ludki na Gwiazdobraniu

 

 

8 grudnia w niedzielę dzieci z grupy Muchomorków wraz z rodzicami stawiły się
w SP nr 3, by  wystąpić  na scenie podczas 13 Jarmarku charytatywnego "Gwiazdobranie i Dawanie" . Dzieci  zaśpiewały piosenkę "Bitwa na śnieżki", zatańczyły "Zimową poleczkę" oraz  akompaniowały do utworu na instrumentach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i pomoc w przygotowaniu dzieci do występu, a dzieciom  za  piękny występ. 

Wizyta w Józefinie

7 grudnia br. starsza grupa naszego przedszkola odwiedziła Dom Opieki Józefina w Józefowie.
Wcześniej dzieci odwiedzały już seniorów z Józefiny, zawsze jednak te spotkania są pełne wzruszeń z obu stron. Dzieci śpiewając kolędy i grając świąteczne melodie wprowadziły miły, odświętny nastrój.
 Obdarowały starsze osoby zielonymi choinkami, które zrobiły wraz ze swoimi wychowawcami. Dziecięca radość i uśmiech wywołał łzy radości i serdeczne podziękowania pensjonariuszy Józefiny.
My ze swojej strony bardzo się cieszymy, że mogliśmy przynieść radość i odczuć ogromną życzliwość mieszkańców Józefiny.

Świąteczne warsztaty 

 

W piątek 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  w których uczestniczyły dzieci wraz z ze swoimi rodzicami. Wychowawcy grupy Muchomorków instruowali jak z drewnianych patyczków powstają piękne choinki, renifery, gwiazdki, śnieżynki czy bałwanki.  

Wizyta teatrzyku "Pasja" oraz Św.Mikołaja

 

 

Środa 4-go grudnia była wyjątkowym dniem w Dębowych Ludkach.Zaraz po śniadaniu przyjechał do nas teatrzyk "Pasja" z przedstawieniem "Uwierz w Św. Mikołaja". Wszystkie dzieci z zainteresowaniem śledziły przygotowania świąteczne bajkowych bohaterów, tym samym zostały wprowadzone w świąteczny klimat. Ponieważ w naszym przedszkolu mamy tylko  grzeczne dzieci więc oczywiście przyjechał do nich również Św. Mikołaj z prezentami.
 Zdziwienia i radości było co niemiara;wszystkie dzieci odbierały z rąk Mikołaja prezenty,a niektóre nawet dzwoniły specjalnym mikołajowym dzwoneczkiem.

29 listopada zakończyliśmy akcję "Pełna miska dla schroniska".

Wszystkie dary  zostało już dostarczone do schroniska
w Celestynowie.
Od pracowników schroniska otrzymaliśmy serdeczne   podziękowanie oraz kalendarz z pensjonariuszami schroniska.

  Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc okazaną bezdomnym zwierzętom.

Alpaki z wizytą u Dębowych Ludków

 

 

W piątek tj.29 listopada nasze przedszkole odwiedzili niezwyczajni goście - dwa alpaki Lotos i Minos. Zwierzęta, pod opieką swojego opiekuna, weszły do  sali Krasnali.

Alpaki to bardzo łagodne zwierzęta z rodziny wielbłądowatych. U nas 

były również bardzo spokojne i przyjaźnie  nastawione. Dzieci dowiedziały się  skąd pochodzą,  co lubią jeść i jakie mają zwyczaje.

Każde dziecko, jeżeli miało takie życzenie mogło podejść i pogłaskać alpaka, a nawet podać mu ulubiony przysmak-krążek marchewki. 

Dzieci na tyle polubiły Lotosa i Minosa, że  chętnie zatrzymałyby je na dłużej...

Święto Pluszowego Misia

 

25 listopada w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Przedszkolaki w uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W tym dniu do przedszkola   każde dziecko przyniosło swojego ukochanego misia. Dzieci z chęcią przedstawiały swojego ulubieńca oraz opowiadały związane z nim przygody. Obejrzeliśmy krótką prezentacje multimedialna o pochodzeniu Święta Pluszowego Misia oraz zgadywaliśmy zagadki o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.
Dzieci tańczyły z misiami przy misiowych piosenkach. Po zakończonej zabawie dzieci jadły misiowe przysmaki-ciasteczka z miodem. Na zakończenie święta każde dziecko wykonało papierowego misia. Bardzo  ”misiowo” było tego dnia w naszym przedszkolu.

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej 

 

 

W czwartek 21 listopada odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Józefowie. Była to okazja do obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu jakiego używają strażacy podczas pożarów i wypadków drogowych. Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o czym opowiadają strażacy, chętne dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki oraz wejść do kabiny wozu. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi - tacie Wojtka z grupy Krasnale oraz Panu Sławomirowi za ciekawe spotkanie i przeprowadzony pokaz.

Skąd się bierze muzyka?

 

 

                  Dnia 19 listopada  starsza grupa Muchomorków  wybrała się do józefowskiego MOK-u na koncert w ramach projektu „Spotkanie z muzyką” realizowany przez Filharmonię Narodową. Koncert nosił tytuł: „Skąd się bierze muzyka”? Podróż muzyczna zabrała dzieci do  różnych krajów  świata, a Pani prowadząca starała się przybliżyć dzieciom miejsca, z którego pochodzi dany utwór. Tak więc dzieci poznały: Brazylię, Rosję, Włochy, Francję oraz Hiszpanię. Dzieci  wysłuchały  również kilku pieśni  operowych. Koncert  spodobał się naszym dzieciom, okazały swoje zadowolenie w gromkich brawach.

Teatrzyk ”W królestwie pszczół”

18 listopada dzieci w naszym przedszkolu gościły grupę  „Furtka  Wyobraźni ”, która przyjechała do nas  z teatrzykiem ”W królestwie pszczół”.

Dzieci  z  zainteresowaniem śledziły losy pszczółki, która opowiadała  skąd bierze się miód, jak wygląda życie w ulu i jak bardzo dużo pracują. Dzieci zobaczyły jak ubrany jest pszczelarz, gdy pracuje przy ulu i jakimi narzędziami się posługuje.

Od dzisiaj już dzieci wiedzą  co oznacza powiedzenie: ”pracowity jak pszczółka”

Zbliża się zima-nasze przedszkole postanowiło wspomóc Schronisko dla zwierząt w Celestynowie.

Akcja będzie trwała od 18-tego do 29 listopada br.

Zbieramy karmy, koce, ręczniki i inne akcesoria dla zwierząt.

Dodatkowe informacje na ten temat u wychowawców grup.

Dziękujemy za wszelką pomoc

Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece w Józefowie

12 listopada  grupa Muchomorków, a kilka dni później, bo 15 listopada grupa Krasnoludków  odwiedziła Miejską Bibliotekę w Józefowie. Nasze przedszkolaki  uczestniczyły   w zajęciach z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Dzieci oglądały film o Polsce i o naszych symbolach narodowych. Pani z Biblioteki przybliżyła dzieciom  historię odzyskania niepodległości naszego kraju. Wspólnie wszystkie dzieci zaśpiewały hymn Polski, wykonywały też prace plastyczne; Muchomorki kolorowały mapę Polski, a Krasnoludki biało-czerwoną flagę. Dębowe Ludki  lubią odwiedzać Miejską Bibliotekę ponieważ zawsze dowiadują się  czegoś interesującego, czeka na ciekawy film, dostosowany do rodzaju zajęć, a oprócz tego są tam zawsze bardzo ciepło  przyjmowane. Dziękujemy!

 

Święto Niepodległości w naszym przedszkolu.

 

W piątek 8-go listopada w naszym przedszkolu od rana było uroczyście. Dzieci do przedszkola przyszły odświętnie ubrane, a tutaj wychowawczynie  udekorowały dzieci   biało-czerwonymi kotylionami. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się quizem patriotycznym,  dzieci mogły wykazać się wiedzą o Polsce. Doniosłym momentem uroczystości było wspólne odśpiewanie Hymnu. Tego dnia  dzieci obejrzały też teatrzyk "O dzielnym Misiu Wojtku". Wojenne przygody Misia Wojtka bardzo spodobały się naszym dzieciom.

Wychodząc z przedszkola każde dziecko zabrało do domu własnoręcznie wykonaną biało-czerwoną  chorągiewkę.

Pasowanie na przedszkolaka

29 października 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu "Pasowanie na przedszkolaka" dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę
z naszym przedszkolem.  Dla  maluszków  było to ogromne przeżycie, ale trzymały się wyjątkowo dzielnie. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny;  recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po występie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a następnie Pani Dyrektor Bożena Banasik dokonała  aktu pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy, odznaki "Dębowego Ludka" oraz zielone baloniki. 
Po zakończeniu części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek, na który Rada Rodziców ufundowała  piękny, ogromny tort. Na pewno był to wyjątkowy dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

 

 

Rada rodziców zaprasza do Facebookowej grupy rodziców dzieci
z naszego przedszkola.
Jest to zamknięta grupa jedynie dla rodziców
z naszego przedszkola.

 

https://www.facebook.com/groups/1326933447467652/

 
 
Jesienne porządki na placu zabaw

 

 

 

Wielkimi krokami nadeszła do nas jesień a wraz z nią jesienne zabawy w przedszkolu. Dziś dzieci  w obu grupach miały za zadanie dopasować do drzew - owoce i liście na nich rosnące. Oczywiście wśród drzew nie zabrakło naszego sztandarowego dębu, żołędzi i liści dębowych. Zadanie dla starszaków okazało się bardzo proste i szybko poradziły sobie z dopasowaniem do siebie elementów.  Krasnoludki miały troszkę większy problem, ale  z drobną pomocą swoich pań poradziły sobie doskonale.

Dnia 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przyjechał do nas Teatr Pasja z przedstawieniem "Przepis na urodę". Dzieci razem z główną bohaterką - dziewczynką z przedszkola dowiedziały się co można robić by być pięknym.. przepis jest bardzo prosty.. trzeba używać trzech magicznych słów, mówić dzień dobry i do widzenia oraz być miłym i robić dobre uczynki dla innych. 

W dniach 29-30 sierpnia br. w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne.  Dzieci miały okazję  poznać przedszkole oraz Panie w nim pracujące. Dzieci chętnie bawiły się nowymi zabawkami oraz z zainteresowaniem obserwowały nowych kolegów i koleżanki. Maluchy bawiły się  razem z rodzicami podczas wspólnych zabaw integracyjnych oraz wykonywały prace plastyczne. Spotkanie z przedszkolem zakończyło się na placu zabaw, gdzie wszyscy  świetnie się bawili. 

Życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu każdego ranka i wielu radosnych chwil w naszym przedszkolu! 

 Zapraszamy do naszego przedszkola

Pragniemy poinformować Państwa, że dni adaptacyjne dla dzieci przyjętych do naszego przedszkola
odbywać się będą w dniach 29 i 30 sierpnia br w godz.10-12.

Zapraszamy w tych dniach dzieci z rodzicami.
 Będzie okazja do zwiedzenia naszego przedszkola, zabawy z wychowawcami.
Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Please reload