top of page

Archiwum rok szkolny 2018/2019

Piknik rodzinny

Na koniec roku szkolnego odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. 

W tym roku żegnaliśmy dzieci z grupy Muchomorków,które po wakacjach idą już do szkoły.Były występy obu grup dzieci;młodsze dzieci żegnały dzieci odchodzące do szkoły,a Muchomorki piosenkami żegnały przedszkole. Ukoronowaniem wydarzenia było wręczenie dzieciom upominków i dyplomów za udział we wspólnej zabawie i nauce.Podobnie jak w ubiegłych latach rodzice na tę okazję  przygotowali specjalne przedstawienie. Tym razem była to "Kaczka Dziwaczka". Na zakończenie części  oficjalnej odbył się również pokaz taneczny grupy dzieci, która w tym roku brała udział w zajęciach tanecznych.Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy mieli szansę skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników przedszkola - w tym: malowania buziek,  dekorowania form gipsowych i baniek.W czasie pikniku wszyscy mogli  zasmakować przekąsek z bufetu przygotowanego przez rodziców.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku jeszcze raz bardzo dziękujemy. Muchomorkom  odchodzącym z naszego przedszkola życzymy samych sukcesów w szkole,będziemy zawsze ciepło Was wspominać i mamy nadzieję,że zajrzycie czasem do Dębowych Ludków. Wszystkim życzymy udanych wakacji,pełnych miłych przygód i zabawy.

Do zobaczenia!!!

Wakacje!

Dziś ostatni dzień przedszkola. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wybrały się na lody i spacer po Józefowie. Tak słodki ostatni dzień na pewno zapamiętają wszystkie dzieci. Życzymy wszystkim udanych wakacji! :)

E-motion

Dnia 14 czerwca w Publicznym Przedszkolu Dębowe Ludki odbyło się badanie fokusowe w ramach  międzynarodowego projektu pt: „E-motion. Potential of highlysensitivity/ Potencjał wysokiej wrażliwości”. W projekcie uczestniczyli specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno- pedagogicznej, nauczyciele, wychowawcy i rodzice dzieci w wieku 3-10 lat. 

Projekt poświęcony jest dzieciom wysoko wrażliwym i koncentruje się na opracowaniu modelu systemowego wsparcia dzieci wysoko wrażliwych we współpracy z ich rodzicami i nauczycielami. Jego celem jest przygotowanie narzędzi pomocnych rodzicom i nauczycielom w wychowaniu i edukacji dzieci wysoko wrażliwych. W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani rodzice i członkowie grona pedagogicznego z Publicznego Przedszkola Dębowe Ludki, Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Józefowie, Przedszkola Willa Jakubówka, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Olofa Palmego i Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej. 
Spotkanie przeprowadził dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji. Specjalizujący się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych. Autor kilkudziesięciu publikacji z powyższego obszaru. Praktyk pracujący na co dzień z młodzieżą i rodzicami.

Wycieczka do manufaktury cukierków

6 czerwca dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do manufaktury cukierków, która mieści się w Warszawie przy ulicy Tamka. Dzieci przyglądały się, jak powstają ręcznie robione kolorowe karmelki oraz zakręcone lizaki. Cukierki produkowane są w 80 smakach oraz różnorodnych starannie dobranych wzorach. Dzieci zobaczyły, jak gorąca karmelowa masa, która jest głównym składnikiem cukierków, wylana na granitowy blat zmienia kolor na biały. Dzieci przyglądały się również jak panie zabarwiają karmel, nadając mu smak i kolor oraz jak kroją wystudzone karmelki. Każde dziecko mogło również dotknąć  ciepłej masy i skosztować po pokazie świeżo wykonanych cukierków oraz zabrać do domu paczuszkę cukierków oraz lizaka.

Po wizycie w manufakturze cukierków pojechaliśmy nad fontanny, gdzie dzieci zjadły przygotowane bułeczki. Po posiłku i odpoczynku poszliśmy na spacer na Stare Miasto. 

Dyżur wakacyjny

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW,KTÓRZY CHCĄ ZAPISAĆ DZIECKO NA DYŻUR WAKACYJNY  W SIERPNIU

 

Publiczne Przedszkole „Dębowe Ludki” w Józefowie pełni dyżur wakacyjny  w  dniach od 1 do 23 sierpnia 2019r.

Rodzice, którzy chcieliby  skorzystać z usług przedszkola proszeni są o wypełnienie i złożenie „Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny” u wychowawców grup w terminie od 13  do 24 maja 2019r.

Rodzice zapisujący dziecko na dyżur wakacyjny proszeni są o dokładne zapoznanie się z REGULAMINEM DYŻURU WAKACYJNEGO W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU „DĘBOWE LUDKI” .

Wszystkie dokumenty dotyczące dyżuru wakacyjnego tj. Regulamin i Karta zgłoszenia  od dnia 8 maja 2019r. będą znajdowały  się na tablicach informacyjnych w szatniach  oraz zamieszczone  będą  na stronie internetowej przedszkola.

DO POBRANIA:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Dzień Dziecka 

Dzień Dziecka 

Za nami Dzień Dziecka. 3.04 w poniedziałek - zabawy, tort i prezenty, a kolejnego dnia Dzień Sportu. Pogoda i humory dopisały. Zawody odbyły się  pod hasłem "Cztery pory roku" w których dzieci miały szanse zmierzyć się w 4 konkurencjach: 

ZIMA - rzut "ścieżkami" do celu, 

WIOSNA - wyścigi zakończone sadzeniem cebulek kwiatów,

LATO - Zawody "pływackie"

JESIEŃ - skoki przez kałuże i grzybobranie.

Dzień sportu zakończył się wspólną zabawą taneczną i wręczeniem wszystkim medalów za udział w zawodach.

Z okazji Dnia Dziecka odwiedzili nas również pensjonariusze i pracownicy Ośrodka Opiekuńczego Józefina. Dzieci dostały smakołyki, laurkę i misia własnoręcznie wykonanego przed podopiecznych ośrodka. 

Święto trwało aż do środy, bo to właśnie tego dnia wyjątkową niespodzianką dla dzieci był dmuchany zamek.

Konkurs plastyczny "Piękna nasza Polska cała"

Zakończył się właśnie konkurs plastyczny "Piękna nasza Polska cała", w którym brały udział józefowskie przedszkola.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów.

3 latki

I MIEJSCE  Grzegorz Kołtonowski

II MIEJSCE Froń Gabriela

III MIEJSCE  Paulina Oksiutowicz

Wyróżnienie Hanna Rudnicka Nela Pokrzywnicka

 

4 latki

I MIEJSCE Maja Wnuk

II MIEJSCE Nela Jarczewska

III MIEJSCE Malwina Szostak

 

5 latki

I MIEJSCE Anna Chada

II MIEJSCE Zofia Nojszewska

III MIEJSC Daniel Zabłocki i Rafał Surma

Wyróżnienie Lena Warowna, Natalia Nowacka

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za złożone prace i gratulujemy wygranym. Na fotografii 3 prace, które zajęły I miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Zapraszamy przedstawicieli placówek po odbiór nagród dla dzieci.

Warsztaty architektoniczne

We wtorek 28 maja mieliśmy w przedszkolu wyjątkowe spotkanie. W obu grupach odbyły się warsztaty małego architekta. Dzieci dowiedziały się jak i z czego można budować różne konstrukcje, w jaki sposób zorganizowana jest praca na budowie oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Pod kierunkiem Pana dzieci z ogromnej ilości drewnianych klocków budowały między innymi Koloseum, wieże oraz piramidy. Budowle dzieci można podziwiać na zdjęciach. :) 

Ranczo Okapi

27 maja wybraliśmy się na wycieczke na Ranczo Okapi w miejscowości Dębe Wielkie. Były zjazdy tyrolką,strzelanie z łuku, przejażdzki gokartami, poszukiwanie złota, przejście przez labirynt i wiele innych atrakcji. :) Zobaczyliśmy jak można wytworzyć papier i poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących Indian i ich stylu życia na dzikim zachodzie :D Na obiad zjedliśmy kiełbaski po czym udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. „To była najlepsza wycieczka na świecie!” – powtarzały dzieci.

Dzień Mamy i Taty

Za nami kolejna uroczystość - Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na występ. Grupa Muchomorków zabrała gości na rodzinną wycieczkę przypominając zasady obowiązujące w ruchu drogowym i znaczenie niektórych znaków. Grupa Krasnoludków wybrała się z rodzicami na łąkę i zaprezentowała spektakl pt. "Grymaśna Stokrotka". Obie imprezy zakończyły się życzeniami i prezentami dla rodziców. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 
Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Festiwal tańca

 Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły na festiwalu tańca. Olbrzymie brawa dla p. Mateusza i wspaniałych małych tancerzy!

Finansowy Elementarz

Dziś nasze przedszkolaki wzięły udział w programie Finansowy Elementarz organizowanym przez Bank Millenium. W trakcie warsztatów najmłodsi dowiedzieli się skąd się biorą pieniądze, jak wyglądają monety i banknoty w Polsce i porównywali ich wartość. Usłyszeli do czego służy karta kredytowa, dlaczego za jedną monetę nie można kupić wszystkiego na co ma się ochotę i dlaczego pieniędzy z bankomatu nie można wyjmować bez końca.
Na zakończenie dzieci dostały specjalne materiały edukacyjne – książki, książeczki do kolorowania i gry oraz dyplom.

Wycieczka do teatru

8 maja  był wyjątkowym dniem dla naszych przedszkolaków. A to wszystko za sprawą  wycieczki autokarowej  do Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. 

Od początku dzień był ekscytujący, gdyż jak zwykle niezwykle wrażenie zrobiła na dzieciach jazda autokarem. Po przybyciu do teatru, przed głównym spektaklem, dzieci uczestniczyły w lekcji edukacji teatralnej, której tematem była „Wielka Księga Guliwera - podstawy teatralnych podróży”. Po wstępie przedszkolaki miały szansę obejrzeć przedstawienie pt.„Obcy w lesie” . Była to niezwykle mądra i pouczająca historia o tolerancji. O tym, że czasem łatwo pomylić się w osądzie. O tym, że czasem ktoś nowy niekoniecznie musi być tym „złym”, który do nas nie pasuje. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów z grupy Krasnoludków była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze.

Spotkanie z podróżniczką.

Kolejny wyjątkowy gość w naszym przedszkolu - podróżniczka Zofia Nowaczyk. Swoimi opowieściami, pamiątkami, zdjęciami i pokazem filmów przeniosła Dębowe Ludki do lasów deszczowych Amazonii.

Spotkanie z pisarką

Dziś odwiedził nas specjalny gość - Pani Anna Paczuska - pisarka książek dla dzieci. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały o tym jak powstaje książka, miały szanse wysłuchać fragmentów dwóch książek "Pory roku" i "Warszawa" czytanych przez autorkę. Na zakończenie dzieci samodzielnie kolorowały ilustracje w jednej z książek, którą w prezencie otrzymały do domu.

Życzenia Świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą Dyrekcja i pracownicy Przedszkola.

Warsztaty etnograficzne

Kolejny atrakcyjny dzień w przedszkolu. Dzieci z grupy Muchomorków wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie na zajęcia etnograficzne. Pani etnograf opowiadała o tym jak dawniej dzieci się bawiły i jakie miały zabawki. Prezentowała niektóre z nich. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet pobawić się drewnianymi zabawkami. Następnie dzieci samodzielnie wykonały zabawkę: dwie kurki dziobiące ziarna. Zajęcia były bardzo interesujące.

Z życzenia wielkanocnymi w Domu Opieki Józefina

Ponownie Dębowe Ludki wybrały się  do Domu Opieki Józefina. Tym razem ze świątecznymi życzeniami, piosenkami i drobnymi własnoręcznie zrobionymi prezentami - zającami wielkanocnymi. Dzieliły się dziecięcą radością wywołując na twarzach podopiecznych ośrodka dużo uśmiechu.

Zajęcia z religii

2 kwietnia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych siostra Karola przeprowadziła bardzo atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Było to pokazanie dzieciom drogi krzyżowej, która zorganizowana była na placu przedszkolnym. Dzieci miały szanse w zarysie poznać mękę Pana Jezusa. W czasie zatrzymywania się na poszczególnych stacjach dzieci dostawały drobne gadżety, które pozwalały zapamiętać omawianą stację.

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

11 kwietnia odbyły się otwarte zajęcia warsztatowe z udziałem rodziców.  Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały palmy wielkanocne. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i  inwencja  w opanowaniu umiejętności wykonania papierowych kwiatów. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i radością. Całe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Wycieczka do sklepu zoologicznego

Dnia 27 marca dzieci z grupy Krasnoludków udały się do sklepu zoologicznego w Józefowie. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził klatka z królikiem. i gadającą papugą. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola.

Występ zespołu Papaja Kids

Dzieci w każdym wieku uwielbiają muzykę, muzyka towarzyszy nam wszędzie i praktycznie od urodzenia. Gdy słyszą dźwięki spontanicznie reagują podskakując czy kołysząc się na boki.
W dniu 10 kwietnia  dzieci z naszego przedszkola brały udział w  koncercie pt: "Muzyka z różnych stron świata". Przedszkolaki wybrały się w podróż z Pociągiem Tomkiem po świecie. Odwiedzając różne zakątki świata poznawały muzykę charakterystyczną dla danego miejsca słuchając wykonów zespołu Papaja Kids, wspólnie śpiewając i tańcząc.

Międzynarodowy dzień książki

Historia pisma, pierwszy druk, budowa książki i jej powstawanie – takie tematy opracowywane były z grupą Muchomorków w Miejskiej Bibliotece w Józefowie z okazji Międzynarodowego dnia książki. Dzieci zanurzyły się w książkowym świecie, gdzie podglądały dinozaury, narzędzia, pszczoły, auta oraz wiele innych ciekawych historii. Przedszkolaki kolorowały motyle rozwijając swoją wyobraźnię. Na zakończenie było samodzielne przeglądanie książek, które okazało się być najwspanialszym punktem tego spotkania.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

We wtorek 9 kwietnia dzieci z grupy Muchomorków udały się do MOK-u w Józefowie. Odbyło się tam spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. Podczas spotkania autorka prezentowała fragmenty swoich utworów. 

Powitanie wiosny

22 marca 2019 r. dzieci z obu grup witały nadejście wiosny. Rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej, śpiewały piosenki. Miały szansę zamienić się w wiosenny wietrzyk i bawić zielonymi szarfami i w rytm muzyki poruszać wiosennymi kwiatkami. Na zakończenie uroczystości topiły Marzannę na placu przedszkolnym przeganiając zimę, aby już do nas nie wróciła.

Odwiedziny w Domu Opieki Józefina

Pierwszy dzień wiosny dzieci powitały w szczególny sposób. Tak jak w roku poprzednim Dębowe Ludki wybrały się pochodem kwiatów do józefowskiego Domu Opieki Józefina. Tam zaprezentowały swoje zdolności wokalne wywołując uśmiech na twarzach pensjonariuszy i pracowników ośrodka. Szczególnie wzruszająca była chwila wręczania pensjonariuszom kwiatów, które własnoręcznie zrobiły w przedszkolu. W dowód wdzięczności dzieci mogły delektować się poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników Domu Opieki. Otrzymały również dyplom od MEDICOVER Senior za "radość, ciepło i wszystkie uśmiechy, które dały wiele przyjemności podopiecznym ośrodka

Mali ogrodnicy

Dzieci z grupy Muchomorków bawiły się w małego ogrodnika. W ogrodzie sadziły cebulki kwiatów wczesnowiosennych. Na zajęciach w sali sadziły cebulę. Hodowlę ustawiły na parapecie okiennym. Teraz dzieci codziennie podlewają cebulki i czekają na szczypior, który będą mogły dodać do wiosennych kanapek na śniadanie

Wizyta w stadninie koni

20 marca - ostatni dzień kalendarzowej zimy, był wielką niespodzianką dla naszych przedszkolaków. Tego dnia dzieci z obu grup wybrały się na spacer do pobliskiej Stajni Wex, w której dzieci miały szansę przyjrzeć się koniom z bliska. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat koni m. in. jakie są rasy koni, jak wygląda stajnia, co jedzą konie i jak śpią. Szczególnie polubiły sympatycznego konia Romana, który bardzo lubi dzieci i chętnie dał się pogłaskać . Poza zwiedzaniem dzieci mogły pobrykać jak źrebaki na placu do nauki jazdy konnej. 

Zabawa w paleontologów

13 marca w grupie Krasnoludków odbyły się ciekawe zajęcia o dinozaurach. Dzieci miały szansę poznać pracę paleontologa, a nawet na chwilę się w niego zamienić. Po pokazie filmowym i prezentacji pracy, którą miały wykonać przedszkolaki, dzieci wzięły się do pracy. Ich zadanie polegało na rekonstrukcji wyglądu prehistorycznego gada ze skamieniałych kości – słomek, które dzieci musiały dopasować długością do szablonu i przykleić do kartki magicznym klejem. Kolejną czynnością było posypanie szkieletu piaskiem. Tu zaczynała się zabawa w paleontologów: przy pomocy pędzelka dzieci na nowo mogły odkrywać szkielet ukryty pod piaskiem. Mimo bałaganu dzieci bawiły się wyśmienicie, były bardzo zaangażowane w pracę, co świadczyło o tym, że zajęcia bardzo im się spodobały. Te same zajęcia następnego dnia odbyły się w grupie Muchomorków.

Teatr lalkowy PINOKIO

14 marca ponownie odwiedził nas Teatr Lalek Pinokio ze spektaklem "Igraszki Smoków" . Tym razem dzieci wybrały się w przygodę z sympatycznym smokiem Teodorem. Przesłaniem bajki było, aby umieć śmiać się z samego siebie, a nie  z innych. Dzieci miały szanse poznać również teatrzyk lalkowy od zaplecza. Zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć występujące w przedstawieniu kukiełki, jak i również porozmawiać z aktorami, którzy manewrowali kukiełkami podczas przedstawienia.

Koncert ekologiczny

9 marca nasza grupa  Krasnoludków   miała szansę wystąpić na prawdziwej, józefowskiej scenie. Wydarzenie odbyło się na skwerze św. Jana Pawła II w centrum naszego miasta. Impreza związana była z ekologią. Poza pokazami kominiarskimi, odbyły się też występy dzieci z placówek oświatowych naszego miasta.  Mimo okrojonego składu grupy, nasze dzieci(przebrane w stroje Dębowego Ludka), dzielnie wkroczyły na scenę. Zaprezentowały  krótki taniec i piosenkę, pokazując widowni jak być eko.

Poznajemy Afrykę

Dnia 6 marca grupa Krasnoludków wybrała się na wyprawę do odległej Afryki. Uczyliśmy się śpiewać i tańczyć do piosenki Dżungla.
Rozmawialiśmy o  zwierzętach  dżungli i sawanny. Uczyliśmy się, jak należy się zachowywać, żeby nie spłoszyć zwierząt, słuchaliśmy odgłosów wydawanych przez różne zwierzęta.Na koniec naszej wyprawy przeszliśmy bezpiecznie przez Nil pełen groźnych krokodyli. 

Kosmos

W minionym tygodniu dzieci w obu grupach realizowały temat  o kosmosie. Rozwijały wyobraźnię podczas rozmów o kosmitach, wykonywały atrakcyjne prace plastyczne oraz dowiedziały się,że nasza Ziemia nie jest jedyną planetą w  naszym  układzie  słonecznym.Podsumowaniem i utrwaleniem zdobytej wiedzy był krótki pokaz filmowy podczas którego  dzieci zobaczyły   start prawdziwej rakiety kosmicznej.Miały też okazję obejrzeć   jak ubrany jest  kosmonauta i czym się zajmuje podczas lotu rakiety. 

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, to 24 i 25 stycznia był dla naszej społeczności przedszkolnej wyjątkowo ciepły. To wszystko za sprawą przedszkolaków i specjalnie przybyłych gości na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Krasnoludki bardzo wdzięcznie zaprezentowały program artystyczny "Jak to Babcia z Dziadkiem się poznali". W repertuarze były utwory z czasów młodości dziadków, takie jak: "Dwudziestolatki", "Brunetki, blondynki", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" i wiele innych, kończąc na piosence "Wesołe jest życie staruszka". 

Grupa Muchomorków zaprosiła wszystkich swoich gości   w podróż.Były piosenki o smoku wawelskim i syrence warszawskiej.Dzieci tańczyły krakowiaka i taniec zbójnicki.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. 

Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Były  to dwa dni  niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dni  pełne wzruszeń, uśmiechów, radości.   

Bal karnawałowy

Poniedziałek 14 stycznia był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu, ponieważ tego dnia odbył się wielki bal karnawałowy. Dzieci z obu grup miały piękne przebrania. Mogliśmy podziwiać księżniczki, piratów i piratki, policjantów, zwierzątka, superbohaterów i inne postacie. Wśród zabaw i tańców nie zabrakło układów tanecznych do "kaczuszek" "tańca połamańca" "krasnoludka" "boogie woogie" i wielu innych.

Wyjście do biblioteki

Dnia 10.01.2019 r. dzieci z grupy Muchomorków odwiedziły Miejską Bibliotekę w Józefowie w ramach tematu tygodnia związanego z książką.

Pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze swoją pracą. Przedszkolaki oglądały książki dla dzieci, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajkowych. 

Na koniec wykonywały okładkę do bajki o Królewnie Śnieżce.

Świąteczne życzenia

Życzymy Państwu, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były wypełnione radością i miłością, oraz aby przyniosły wiele spokoju i odpoczynku. Mamy także nadzieję, że Nowy Rok będzie pełen optymizmu, wiary, szczęścia i przyniesie spełnienie wszelakich marzeń. 

 

Serdeczne życzenia składają Pracownicy przedszkola "Dębowe Ludki" wraz z Dyrekcją.

Mikołaj

Zgodnie z grudniową tradycją do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. 
Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka. Czekając na Mikołaja dzieci  wspólnie się pobawiły - były konkursy i tańce  o tematyce świątecznej. Aż wreszcie rozległ się oczekiwany dźwięk dzwoneczka i   Mikołaj pojawił się wśród nas. Przedszkolaki powitały go z wielką radością. Razem  ze Świętym Mikołajem dzieci zatańczyły  powitalny taniec, w końcu przyszedł czas na prezenty i wspólne, pamiątkowe zdjęcie. 

Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości -  na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich dzień ten był wielkim przeżyciem.

Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas raz w roku....

Mikołajowi i tym wszystkim, którzy dopomagali  „pakować” prezenty bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy…. :)

Cyrk w przedszkolu

Dnia 5 grudnia przedszkole odwiedził cyrk "Pomponi". Dzieci z zainteresowaniem oglądały wyczyny wesołego klauna, który żonglował, rzucał do celu oraz pokazywał różne sztuczki. Dzieciom najbardziej podobały się sztuczki z pojawiającymi się i znikajacymi piłeczkami. Na koniec przedstawienia wystąpiły również dwa pudelki, które zadziwiły wszystkich swoimi umiejętnościami. Artyści i zwierzaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

Warsztaty

Dnia 4.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne,  w których udział brały  dzieci wraz ze swoimi rodzicami. W świątecznej atmosferze wszyscy pochyliliśmy się nad wykonaniem  świecznika w kształcie choinki. Dzieci  wycinały,kleiły, owijały styropianowe stożki,aby wreszcie ujrzeć zieloną choineczkę. Na końcu jeszcze kolorowe  bombeczki z krepiny i choineczka gotowa. Wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję,że miło spędzili czas.Dziękujemy wszystkim  za przybycie!

Dzień Pluszowego Misia 

W listopadowy poranek grupa Krasnoludków i Muchomorków wspólnie świętowała Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przywitały się wspólnym okrzykiem, odgadywały zagadki, prezentowały swoje misie. Następnie uważnie wysłuchały opowieści o historii powstania pierwszego pluszowego misia. Po wspólnych zabawach i tańcach z misiami obiecały być ich przyjaciółmi. 

Nagroda w konkursie plastycznym

Iga Małuj z naszego przedszkola zdobyła l miejsce (kategoria dzieci przedszkolnych) w konkursie plastycznym "Bezpiecznie w Józefowie"

Serdecznie gratulujemy!

Dzień Niepodległości

9 listopada  nasze  przedszkolaki obchodziły Dzień Niepodległości- tym razem wyjątkowo uroczyście z powodu 100 rocznicy. Dzieci tego dnia mogły wykazać się wiedzą o Polsce podczas quizu patriotycznego. Zaprezentowały również swoje zdolności taneczne prezentując dwa układy do melodii "Krakowiaka". Uwieńczeniem obchodów było wspólne odśpiewanie Hymnu dołączając do akcji #KIEDYMYŻYJEMY. Była to podniosła chwila dla wszystkich uczestników wydarzenia. Tego dnia dzieci wykonały Flagi Polski, które mogły zabrać ze sobą do domu i kontynuować obchody 11 listopada. 

Miasteczko Ruchu Drogowego w Michalinie

Środa 31 października br. była zupełnie wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu.

Zaraz po śniadaniu  nasze przedszkolaki wsiadły do autokaru, który zawiózł je do Miasteczka Ruchu Drogowego w Michalinie. To już druga wizyta naszych dzieci w Miasteczku. Wychowawczynie oprowadzając swoje grupy przypominały znaki drogowe i zasady poruszania się po drodze. Przy pięknym, jesiennym słońcu dzieci  dobrze się bawiąc (udawały  samochody, rowery czy   pieszych) w praktyce utrwalały wiedzę dotyczącą ruchu drogowego.

Następną atrakcją  tego dnia była wizyta w pizzerii Dominium. Tutaj  dzieci miały okazję nie tylko dowiedzieć  się z czego robi się pizzę, ale również brać udział w jej przygotowaniu.  

Wizyta w Pizzerii Dominium zakończyła się zajadaniem przygotowywanej przez dzieci pizzy. Wszystkim dzieciom wizyta w pizzerii bardzo się podobała, było smacznie i sympatycznie.  

Na koniec naszej wycieczki odwiedziliśmy cmentarz w Józefowie. Dzieci   zapaliły tutaj znicze pod pomnikiem bohaterów poległych w walce o Ojczyznę. 

Pasowanie na przedszkolaka

23 października odbyło się w naszym przedszkolu "Pasowanie na przedszkolaka" dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.  Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Wraz z pozostałymi dziećmi z uśmiechami na twarzy recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po występie dzieci złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania. Najmłodsi otrzymali dyplomy oraz odznaki "Dębowego Ludka". Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort dla każdej z grup. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Teatr Lalkowy "Pinokio"

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Lalkowy „Pinokio”.

Dzieci obejrzały   spektakl kukiełkowy pt. „Kłamstwa kozy”. 

Bajka opowiadała o   biednej sierotce  Paulince, która poszukiwała pracy i domu. Trafiała na podstępną Kozę, która wykorzystywała dobre serce ludzi i zwierząt. 

Spektakl w sposób humorystyczny ukazywał, że  w życiu nie wolno oszukiwać i żerować na cudzej dobroci.

Dzieci miały szanse nauczyć się, że prawda wcześniej lub później wychodzi na jaw, zaś  miłość i dobroć otwierają ludzkie serca i potrafią czynić cuda. 

Koncert zespołu PAPAJA KIDS

We wtorek 25.09 w naszym  przedszkolu gościliśmy zespół muzyczny „Papaja Kids”.
Dzieci wysłuchały koncertu na żywo, podczas którego aktywizowane były w różnorodny sposób.Za namową artystów  dzieci  tańczyły w parach, wspólnie śpiewały i rapowały znane piosenki  jak: "Kolorowe Kredki", "Fantazja", "Zuzia lalka nie duża".  

Podczas koncertu dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi stylami muzycznymi  jak: latino, rock'n'roll,  boogie woogie,  regge, hip hop jak również poznać instrumenty muzyczne: flet poprzeczny, flet prosty, trąbka,ukulele.


Wydarzenie to spotkało się z dużym  aplauzem dzieci; wszyscy świetnie się  

 bawili ze „Złotymi przebojami  Fasolek”.

Dzień przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka to pierwsze święto, które obchodziliśmy w nowym roku szkolnym 2018/2019. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji. Dzień zaczął się odwiedzinami Pana Pizzy, który w wesołej atmosferze przywitał się ze wszystkimi dziećmi i obdarował ich balonami. Następnie dzieci w grupach szykowały się na obchody tego dnia pod hasłem "Wioska Indiańska" samodzielnie wykonując pióropusze indiańskie. Po nałożeniu  pióropuszy i wykonaniu indiańskich malunków na twarzach dzieci wyszły na dwór do przygotowanej wcześniej Wioski indiańskiej. Tam czekało na dzieci wiele zabaw o tejże tematyce - tańce, występy, konkursy sportowe i różne zabawy ruchowe. Dzieci chętnie wcielił się w Indian i doskonale się bawiły. Z okazji święta jeszcze raz życzymy wszystkim przedszkolakom dużo radości. 

Zajęcia adaptacyjne

Kolejny rok szkolny zaczął się od dni adaptacyjnych dla nowo przyjętych dzieci. Do nowych dzieci dołączyły również niektóre stęsknione za przedszkolem przedszkolaki. Zajęcia przebiegły pomyślnie, w pogodnej atmosferze, bez płaczu, a wręcz z szerokimi uśmiechami. Dzieci miały szansę zwiedzić placówkę, pobawić się w sali, a przede wszystkim poznać Panie ze swojej grupy. 

Dzieci wraz z rodzicami mogły wspólnie się spędzić na zabawie czas, a także wykonać pracę plastyczną "Kolorowe Gniotki". Prace dzieci zabrały  do domu jako pamiątka z pierwszych dni w przedszkolu. 

Wszystkim dzieciom: tym nowym i tym, które już chodziły do Przedszkola "Dębowe Ludki" życzymy kolejnego, pomyślnego roku szkolnego 2018/2019.

Zebranie organizacyjne

W dniu 6 września br  o godz. 18:00 zapraszamy Państwa  do naszego przedszkola na zebranie organizacyjne.

Dni adaptacyjne

Zapraszamy wszystkie  nowo przyjęte dzieci do naszego przedszkola wraz z rodzicami na Dni Adaptacyjne w dniach 30 i 31 sierpnia w godzinach 10:00-12:00.

Please reload

bottom of page