top of page

Archiwum rok szkolny 2017/2018

Dzień Pluszowego Misia 

W listopadowy poranek grupa Krasnoludków i Muchomorków wspólnie świętowała Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przywitały się wspólnym okrzykiem, odgadywały zagadki, prezentowały swoje misie. Następnie uważnie wysłuchały opowieści o historii powstania pierwszego pluszowego misia. Po wspólnych zabawach i tańcach z misiami obiecały być ich przyjaciółmi. 

Piknik rodzinny

Na koniec roku szkolnego odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Było to wydarzenie pełne uśmiechu i radości głównie za zasługą rodziców, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie "Czerwonego Kapturka". Po inscenizacji nadeszła pora na występy przedszkolaków żegnających dzieci odchodzące z przedszkola do szkoły. Ukoronowaniem wydarzenia było wręczenie dzieciom upominków i dyplomów za udział we wspólnej zabawie i nauce w roku szkolnym 2017/2018. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy mieli szansę skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników przedszkola - w tym: malowania buziek, ekspresji plastycznej - malowania na folii czy dekorowania form gipsowych. W czasie pikniku wszyscy mogli również zasmakować przekąsek z bufetu przygotowanego przez rodziców.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku jeszcze raz bardzo dziękujemy. Mamy nadzieje, że całe wakacje będą równie udane jak ten piknik i przyniosą wiele ciekawych przygód.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

Za naszymi przedszkolakami kolejna wycieczka. Tym razem Dębowe Ludki odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci miały szansę obejrzeć eksponaty na terenie Centrum i wtopić się w przestrzeń Galerii Bzzz. To strefa dla najmłodszych, stymulująca do nieskrępowanych eksperymentów: badania, sprawdzania i dotykania  otaczającej rzeczywistości . Tam dzieci mogły angażować wszystkie zmysły (oprócz smaku): wzrok, słuch, dotyk, węch ale również doznania kinestetyczne- np. spacer po wiszącym moście. Była również ekspozycja, która pozwalała bez ograniczeń eksperymentować z wodą. Dzieci obserwowały zachowanie piłeczek wrzucanych w wodny wir, pomagały kręcić koło wodne, odkręcały i zakręcały krany oraz badały zachowanie różnych mechanizmów. Nasi podopieczni mieli również okazję strzelać z wodnego pistoletu. Sprawdzaliśmy co kryje w sobie kalejdoskop, jak pachną fiołki i przekonaliśmy się na własnym nosie, że lis i jeleń też mają swoje zapachy. 

Wycieczka do teatru

Za naszymi przedszkolakami kolejna okazja zetknięcia się ze sztuką teatralną. Tym razem "Dębowe Ludki" wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku. Dzieci miały okazję  poczuć atmosferę prawdziwego  teatru oraz obejrzeć   spekakl pt.:  „Karolcia” prezentowany przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie okazało się zaczarowaną opowieścią o małej rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do mieszkania znalazła zaczarowany , niebieski koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim przyjacielem Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. 

Był to spektakl musicalowy, który przekazuje uniwersalne wartości i uczy , że warto pomagać innym; a dawanie jest tak samo przyjemne , co otrzymywanie. Naszym pociechom bardzo podobały się również efekty specjalne – oświetlenie i dym, który dawał klimat tajemniczości.

Wycieczka do Kurkowa

W piękny czerwcowy poranek grupa Krasnoludków i Muchomorków wybrała się na wycieczkę do Kurkowa w Rudzie Tarnowskiej. Na miejscu dzieci poznały mieszkające w zagrodach barwne odmiany kurek i indyków. Kurkowi animatorzy opowiedzieli o ich życiu i zwyczajach, o tym jak zbudowany jest domek dla kur, dlaczego w kurniku musi być grzęda i kto rządzi w zagrodzie. Później odbyły się warsztaty, na których dzieci własnoręcznie wsypywały kolorowy piasek do  szklanych pojemników, dokładały również  elementy dekoracje jak muszelki,kryształ, kawałeczki marmuru. Dzieci uczestniczyły również  w zabawach z animatorkami-były ogromne mydlane bańki,  zabawy  z chustą animacyjną, zbierały jajka w parku. Zwieńczeniem był piknik na świeżym powietrzu przy kiełbaskach z grilla. 

Wizyta Iluzjonisty

Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni i czarów. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty, którego zaprosiła Rada Rodziców w prezencie dla naszych przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. Nie zabrakło sztuczek z kartami, królika z kapelusza, przedmiotów, które w nadzwyczajny sposób pojawiały się i znikały oraz przecinania sznurka palcami. Podczas pokazu iluzjonisty nasi milusińscy mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Przedszkolaki uczyły się koncentracji uwagi, spostrzegawczości a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie.

Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty. Śmiech dzieci nie nikł jeszcze przez długi czas.

Uwieńczeniem dnia był pyszny tort dla każdej z grup oraz prezenty dla wszystkich dzieci.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty w grupie Krasnoludków w tym roku szkolnym przebiegł w bardzo wiosennym klimacie. Uroczystość odbyła się na placu przedszkolnym na którym tego dnia zawitały biedronki, motylki, pszczółki, żabki kwiatki i tytułowe misie. Dzieci przedstawiły "Bajkę o leniwy misiu", który zapomniał o uroczystości Dnia Mamy i Taty. Popołudnie minęło wszystkim w przyjemnej, rodzinnej atmosferze przy pięknej pogodzie.

Kopia -Wizyta w Bibliotece Miejskiej

UWAGA!

W związku ze zbliżającym się sezonem wyjazdowym przypominamy o możliwości zgłoszenia autokaru do kontroli.

Policjanci z otwockiej drogówki przekazali nam informacje jak należy postępować w takiej sytuacji. Poniżej dokumenty do pobrania

Zasady zgłaszania autokarów

Zgłoszene

Wizyta w Bibliotece Miejskiej

Dzieci z grupy Muchomorków były dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. Uczestniczyły w zajęciach o łące i jej mieszkańcach. Zapoznały się z nazwami i wyglądem roślin zielnych oraz owadów i ptaków. To był prawdziwie wiosenny dzień nie tylko przez temat zajęć, ale i przez piękną pogodę.

Wizyta w Miejskim Ośodku Kultury

W środę Dębowe Ludki wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie na seans bajki "Basia". Poza serią bajek, dzieci mogły obejrzeć materiał o tym jak powstaje bajka od kuchni. Poznawały pracę ilustratorów, dźwiękowców, montażystów i innych ludzi biorących udział w produkcji. 

Występ Dominiki

Dnia 17 maja odbył się Ósmy Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Temat festiwalu to Polska Moja Ojczyzna. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowała Dominika z grupy Muchomorków. Zaśpiewała piosenkę "Nasza Wisła". Gratulujemy Dominice i dziękujemy jej rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do festiwalu.

Dzień Mamy i Taty w grupie Muchomorków

Dnia 16 maja obchodzilismy w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Grupa Muchomorków razem z Paniami przygotowala przedstawienie dla rodziców. Byla łąka z polnymi kwiatami i owadami. Dzieci pięknie śpiewały i tańczyły. Na koniec rodzice dostali od dzieci w prezencie wazonik z kwiatkami. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie.

KOMUNIKAT

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW,KTÓRZY CHCĄ ZAPISAĆ DZIECKO NA DYŻUR WAKACYJNY

Publiczne Przedszkole „Dębowe Ludki” w Józefowie pełni dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu 2018r.

Rodzice, którzy chcieliby  skorzystać z usług przedszkola proszeni są o wypełnienie i złożenie „Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny”u wychowawców grup w terminie od 14  do 25maja 2018r.

Rodzice zapisujący dziecko na dyżur wakacyjny proszeni są o dokładne zapoznanie się z REGULAMINEM DYŻURU WAKACYJNEGO W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU „DĘBOWE LUDKI” .

Wszystkie dokumenty dotyczące dyżuru wakacyjnego tj. Regulamin i Karta zgłoszenia  znajdują się na tablicach informacyjnych w szatniach oraz zamieszczone  są na stronie internetowej  przedszkola w zakładce "dyżur wakacyjny".

Wiosenny kapelusz

8 maja  we wtorek odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego "Wiosenny kapelusz". Wręczenia nagród i dyplomów dokonali dyrektor przedszkola wraz z koordynatorkami konkursu. Na uroczystości nie zabrakło pozostałych członków jury :: Kierownika Animacji i Promocji Społecznej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie - p. Agnieszki Rogalskiej Jung i artysty-plastyka - p. Joanny Dębeckiej.  Szczególne podziękowania należą się młodym artystom za udział oraz ich opiekunom. Informujemy, że dla osób którym nie udało się dotrzeć na wręczenie nagród dowieziemy dyplomy i nagrody do ich przedszkoli do końca tego tygodnia.

Pierwszy dzień po majówce 

           Dzisiejszy dzień obfitował w wyjątkowe wydarzenia.

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego.

O przepisach tam panujących opowiadali nam pracownicy Straży Miejskiej; dzieci dowiedziały się jak zachowywać się na jezdni, kiedy i gdzie bezpiecznie można przez nią przejść. Dowiedziały się także jak bezpiecznie poruszać  się  na rowerze, by nie być zagrożeniem dla innych użytkowników jezdni.

Na zakończenie naszego pobytu w Miasteczku dzieci podziękowały osobom oprowadzającym za serdeczne i ciepłe przyjęcie, a dzieci z naszego przedszkola zostały pochwalone za bardzo dobre zachowanie.

            Ponieważ pogoda była piękna, odwiedziliśmy plac zabaw przy józefowskim basenie. Tutaj dzieci    z apetytem zjadły przygotowane kanapki  popijając  herbatką , miały też czas na swobodną zabawę.

            Następnym punktem naszego programu była wizyta w Powiatowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Strażacy przyjęli nas bardzo serdecznie, dokładnie opowiadali o swojej pracy demonstrując dwa wozy strażackie. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki, siedzieć w wozie strażackim i usłyszeć sygnał wozów strażackich  jadących na akcję. Dużą atrakcją był pokaz możliwości gaszenia pożaru urządzeniami gaśniczymi.

            Pełni wrażeń i nowej wiedzy  wszystkie Dębowe Ludki wróciły do przedszkola na obiad.

Wyniki konkursu plastycznego

W dn.26.04.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego "Wiosenny Kapelusz".

Na konkurs nadesłano 27 prac – wiosennych kapeluszy. Wszystkie prace były wyjątkowo ciekawe, kolorowe i bardzo pomysłowe. Wybór był bardzo trudny, Komisja więc miała nie byle jakie zadanie.

W skład Komisji oceniającej prace weszli: Kierownik Animacji i Promocjo Społecznej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie - p. Agnieszka Rogalska Jung,artysta-plastyk - p. Joanna Dębecka, dyrektor placówki p. Bożena Szczech-Banasik, oraz koordynatorki konkursu p. Iwona Adamus i p. Edyta Gaca.

 

 Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu w trzech kategoriach:

 

Kategoria 3 latki

I miejsce Barbara Słowiecka z Publicznego Przedszkola "Dębowe Ludki"
II miejsce Monika Siwek z Miejskiego Przedszkola nr. 2
III miejsce Antoni Baka z z Miejskiego Przedszkola nr. 2
Wyróżnienie  Gabriela Gołębiewska z Miejskiego Przedszkola nr. 2

 

Kategoria 4 latki

I miejsce Stefan Wierbiłowicz z Miejskiego Przedszkola nr. 1
II miejsce Magdalena Zając z Miejskiego Przedszkola nr. 1
III miejsce Barbara Rogowska z Przedszkola Szczęśliwych Dzieci
Wyróżnienie Gabriela Rupniewska z Przedszkola nr. 2

                    Maja Żak z Przedszkola nr. 2


Kategoria 5 latki

I miejsce Antoni Rzewski z Przedszkola Szczęśliwych Dzieci
II miejsce Radosław Bogucki z Przedszkola "Biedroneczki"
III miejsce Maja Garstka z Przedszkola "Biedroneczki"
Wyróżnienie Anastazja Buńko z Przedszkola "Willa Jakubówka"

                   Krzysztof Wasilewski z Miejskiego Przedszkola nr. 2
 

Kategoria 6 latki

I miejsce Natalia Boryga z Miejskiego Przedszkola nr. 2
II miejsce Róża Romanowska z Miejskiego Przedszkola nr. 2
III miejsce Aleksandra Car z Publicznego Przedszkola "Dębowe Ludki"
Wyróżnienie Pola Bryłka z Przedszkola "Biedroneczki"

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac i dziękujemy za udział w Konkursie!

Zapraszamy serdecznie  wszystkich uczestników konkursu na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów 8.05.2018r. (wtorek) na godzinę 11:00 do naszego przedszkola przy ulicy Jasnej 6.

Wycieczka

Ważna informacja!

 

Szanowni Państwo!

Zaraz po długim weekendzie tj.w dniu 7 maja br. o godz.8:30 wyjeżdzamy  na przedpołudniową wycieczkę autokarową.

Będziemy tego dnia w Miasteczku Ruchu Drogowego w Michalinie i Straży Pożarnej w Otwocku.

Zajęcia na terenie Miasteczka Ruchu będą trwały od 8:50 do 9:35, a w Straży Pożarnej od godz.11:00 do  ok.12:00.Pomiędzy pobytem w Miasteczku a pobytem w Straży chcemy zorganizować dzieciom śniadanie na świezym powietrzu (zabieramy kanapki, herbatę  zamiast śniadania w przedszkolu).

Obiad tego dnia będzie  ok.12:45

Prośba do Państwa, aby dzieci tego dnia były w przedszkolu najpóźniej do 8:10

 i prosimy bardzo ,aby były po lekkim śniadaniu w domu.

Dzień Ziemi

W piątek 20 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Dzieci z obu grup wspólnie bawiły się. Śpiewaliśmy poznane piosenki o ziemi oraz o potrzebie ochrony środowiska. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia i jak możemy dbać o naszą planetę Ziemię. Na koniec każde dziecko dostało odznakę przyjaciela przyrody.

"Zaczarowany Las" w naszym przedszkolu

Dziś nasze przedszkole  odwiedził Teatr Lalkowy "PINOKIO"  ze spektaklem "Zaczarowany Las". 

Była to bajka, która zachęcała dzieci do szanowania przyrody i dbania o czystość środowiska.  

Dzieci dowiedziały się  jak należy zachowywać się w lesie,czego nie wolno robić i dlaczego. 

Teatr Lalek Pinokio

Zapraszamy nasze przedszkolaki na kolejne spotkanie ze sztuką. We wtorek (17.04) ponownie odwiedzi nas teatr Lalek Pinokio z przedstawieniem "Zaczarowany las". Będzie to spektakl ekologiczny, którego motto brzmi: „żyj z przyrodą w zgodzie”.

Świąteczne życzenia

Są takie święta co budzą życie. 
Wszystko rozkwita, wielka radość rośnie w nas. 
Niech te Święta Wielkiej Nocy będą wzorem duchowego wzbogacenia 
i umocnienia dającego radość, pokój i nadzieję.
Wszelkiej pomyślności życzą dzieci z Publicznego Przedszkola Dębowe Ludki 
wraz z Dyrekcją i pracownikami.

Warsztaty plastyczne

Pierwszego Dnia Wiosny w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne.

Pod kierownictwem  mamy Jagódki i Frania  z gr. Muchomorków  rodzice ze swoimi pociechami przygotowywali palmy wielkanocne. 

Każdy według własnej inwencji dobierał kolory suszonych  traw i innych dodatków. Powstały piękne, bo własnoręcznie wykonane palmy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.

Wizyta w Domu Opieki Józefina

Zgodnie z przysłowiem „W marcu jak w garncu” pierwszy dzień wiosny zamiast słońcem i ciepłem powitał nas śniegiem i wiatrem. Mimo to humory nie opuszczały naszych przedszkolaków. Tego dnia wybraliśmy się pochodem kwiatów wraz z Marzanną do Domu Opieki Józefina w Józefowie. Zanieśliśmy pensjonariuszom dużo uśmiechu, piękne piosenki i własnoręcznie zrobione przez przedszkolaki kwiaty. Na koniec wygoniliśmy Zimę topiąc Marzannę i delektowaliśmy się poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników ośrodka. Głównym  celem było budowanie więzi międzypokoleniowych również poza rodziną, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych oraz kształtowanie chęci pomocy innym ludziom. Przedszkolaki wniosły dziecięcą beztroskę, radość i uśmiech w mury Domu Opieki Józefina. Spotkanie było wzruszające dla obu stron.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 20 marca we wtorek Muchomorki były w Miejskiej Bibliotece Publicznej na spotkaniu z aktorką Teatru Królewskiego w Wilanowie,  Aliną Więckiewicz. Dzieci obejrzały przedstawienie Dziadek do orzechów i miały okazję z bliska i w kameralnej atmosferze uczestniczyć w pięknie przygotowanej inscenizacji. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek i pieczątki.

Konkurs recytatorski

Ola Car z naszego przedszkola zdobyła lll miejsce w recytatorskim konkursie patriotycznm pt:" Kto Ty jesteś Polak mały" .Konkurs zorganizowany był dla józefowskich przedszkoli przez Miejskie Przedszkole nr 2.

Gratulujemy serdecznie!

Warsztaty plastyczne

W dniu 21 marca godz.16:00  w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty plastyczne, na których będziecie Państwo mogli wraz ze swoimi pociechami przygotować palmy wielkanocne.

Zapraszamy!

Teatrzyk Dur Moll 14.03.2018

13 marca br do naszego przedszkola przyjechał  teatrzyk Dur-Moll. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły akcję bajki "O grającym drzewie".

Na pięknej polanie rosło niezwykłe, grające drzewo. Opiekowała się nim Strażniczka Lasu– Florentyna i jej biały kotek– Mrunia. Pewnej nocy Drwal Olbrzym, który ciągle miał zły humor i przez to muchy w nosie, ukradł magiczne drzewo. Miał nadzieję, że kiedy drzewo zagra specjalnie dla niego to muchy z nosa uciekną… Florentyna dowiaduje się o zajściu i prosi o pomoc Czarodzieja. Czarodziej za pomocą niezwykłej maści wygania muchy z nosa Drwala a drzewo powraca na swoją leśną polanę. 

Dzień Dinozaura 26.02.2018

26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci przyniosły swoje dinozaury - maskotki lub zabawki. Oglądaliśmy wspólnie przyniesione przez dzieci książki i albumy o dinozaurach. Dowiedzieliśmy się między innymi co jadły te prehistorycze zwierzęta, kiedy żyły i dlaczego wyginęły. Razem śpiewaliśmy piosenkę "Dinuś w szafce" i świetnie się bawiliśmy.

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Józefowie 20.02.2018

Po raz kolejny nasze przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę w Józefowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt.: "W krainie bajek" na których przypominały sobie bajkowe postacie: od księżniczek po Kota Filomena, Reksia i Krecika. Podczas zajęć stworzyły plakat z Królewną Śnieżką i pokolorowanymi przez nich motylami. Krasnoludki i Muchomorki miały szansę obejrzeć wspólnie bajkę ze Świnką Pepą oraz pooglądać wiele książek o tematyce bajkowej. Na koniec w ramach podziękowania wręczyły Pani Bibliotekarce przygotowany przez całą grupę prezent.

Bal Karnawałowy 12.02.2018

Za nami dzień pełen wrażeń! W naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY! Był to dla przedszkolaków niezwykły i długo wyczekiwany dzień, który dostarczył wiele przeżyć i radości. Już po śniadaniu w naszym przedszkolu pojawiły się pięknie ubrane księżniczki,wróżki, motylki, przyfrunęła pszczółka,znalazły się tez różne, barwne  zwierzątka, porządku pilnował policjant a strażak dzielnie mu pomagał. Były tańce i hulanki. Pomiędzy  tańcami odbyły się  konkursy i quizy. Tego dnia dzieci wyszły z przedszkola z  balonami i radosnymi uśmiechami na buziach.

Dzień Babci i Dziadka

Kolejna impreza za nami -tym razem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci - śpiewając, tańcząc i recytując wierszyki wywołały wiele radości wśród naszych gości;były uśmiechy i łzy wzruszenia. Po występach Babcie i Dziadkowie otrzymali  wykonane przez dzieci prezenty. Na zakończenie dzieci wraz z najbliższymi mogły spędzić wspólnie czas podczas poczęstunku przygotowanego dzięki rodzicom naszych małych aktorów. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom; dzieciom za piękne występy a  rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Bal Karnawałowy w dniu 12.02.2018!

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się 12.02.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 10:00. Zachęcamy do ubrania tego dnia dzieci w przebrania karnawałowe. Życzymy Dębowym Ludkom  udanej zabawy!

Teatr lalkowy 29.01.2018


Dziś odwiedził nas teatrzyk lalkowy "PINOKIO" z bajką pt.: "Mała Myszka". Dzieci aktywnie uczestniczyły  w przygodach Kasi, razem z nią podejmując decyzję i zastanawiając się co w danej sytuacji ma zrobić bohaterka. To była bardzo ciekawa   i pouczająca bajka. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały spektakl, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.
Morał bajki był taki: „Im więcej dobra czynimy dla innych, tym więcej go do nas powraca, a poprzez wytrwałą pracę możemy zostać przez los hojnie wynagrodzeni”

Wizyty w kinie MOK 25.01.2018

Nasze przedszkolaki miały okazję w czasie ferii skorzystać z Kina w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Podczas wyjść dzieci oglądały bajki "Albert, czary i magia", "Basia i wyprawa do Zoo", "Pamiętnik Florki", "Wiking Tappi" oraz "Wilczek Lupi i Baranek Bobek". Dzieci w tym czasie poznawały zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych - w tym przypadku w kinie oraz mogły rozwijać wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. 

Teatr Lalkowy 25.01.2018

29 stycznia - w poniedziałek, odwiedzi nas Teatr Lalkowy "PINOKIO" z przedstawieniem pt.: "Mała Myszka". Jest to bajka, która uczy dzieci, że im więcej w życiu dobrego uczynimy, tym więcej dobra do nas wróci, a wytrwała praca pozwoli zdobyć największa nagrodę. Wzruszająca historia sierotki Kasi, która stała się mądrą królową, a także zaklętego w mysz księcia i Złotej Pani, żyjącej w złotym mieście i pomagającej biednym sierotom.

Dni Babci i Dziadka 21.01.2018

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i pomyślności, a już niebawem zapraszamy na występy dzieci z tej właśnie okazji do naszego przedszkola.

Jasełka Muchomorków 15.12.2017

Dnia 15 grudnia w piątek z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka przygotowane przez grupę Muchomorków. Dzieci w pięknych strojach, z zaangażowaniem odegrały swoje role. Śpiewały kolędy i piosenki bożonarodzeniowe. Po przedstawieniu rozdały rodzicom prezenty.

Gwiazdobranie 10.12.2017

Dzieci z grupy Muchomorków dnia 10 grudnia brały udział w XI charytatywnej akcji "Gwiazdobranie i Dawanie w Szkole Podstawowej nr 3 im Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. Dzieci wystąpiły w specjalnie przygotowanych i uszytych na tę okazję strojach Dębowych Ludków. Dzielne Muchomorki zaśpiewały dwie zimowe piosenki: "Zimowa poleczka" oraz "Gdzie jest śnieg?". Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach.

Mikołajki 13.12.2017

W piątek 8 grudnia do dzieci w przedszkolu przybył wyjątkowy i długo oczekiwany gość. Był to oczywiście Mikołaj, który razem z dziećmi bawił się i tańczył. Dzieci razem z Mikołajem rozwiązały bajkowe zagadki. Na zakończenie wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka - prezenty i zdjęcie z Mikołajem.

Święta 12.12.2017

Dziś odbyło się spotkanie świąteczne w grupie Krasnoludków. Dzieci mimo okrojonego składu wypadły świetnie prezentując repertuar przygotowany na tą okazję. Po występie dzieci wraz z rodzicami tworzyły kolorowe bąbki z masy porcelanowej i zdobiły pachnące pierniki przy okazji je podjadając. Nieobecnych serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Warsztaty 5.12.2017

5.12.2017 r. odbyły się warsztaty zorganizowane przez Panią Magdalenę - mamę Oli i Panią Wiolettę mamę Jagody i Franka z grupy Muchomorków. Na warsztatach rodzice wraz ze swoimi pociechami mogły wykonać ozdoby choinkowe z papieru. Niektóre dzieła od razu zawisły na przedszkolnej choince. 

8 grudnia spotkanie z Mikołajem! 4.12.2017

8.12 w piątek przybędzie do przedszkola długo oczekiwany gość! Zapraszamy wszystkie dzieci z Dębowych Ludków na spotkanie ze Świętym Mikołajem!

Dzień Pluszowego Misia 24.11.2017

24.11 grupa Krasnoludków i Muchomorków obchodziła światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki doskonale się przygotowały przynosząc do przedszkola swoje ulubione misie. Dzieci zapoznały się z historią święta, wysłuchały opowiadania o "Szmacianym misiu", który właśnie tego dnia znalazł nowy dom i przyjaciół. Przedszkolaki razem odtańczyły misiowy taniec. Obiecały szanować, przytulać swoje misie i krzywdy im nie wyrządzać oraz zawsze o nich pamiętać - bo każdy miś to wspaniały przyjaciel. Na zakończenie obchodów wykonały pracę plastyczną oraz mogły zrobić sobie zdjęcie z pluszowym misiem.

Biblioteka 14.11.2017

Biblioteka to kolejne ciekawe miejsce w Józefowie, które odwiedziły nasze przedszkolaki. Muchomorki i Krasnoludki poza oglądaniem biblioteki miały lekcję o naszym kraju. Był pokaz filmu patriotycznego, kolorowanie flagi Polski, pogadanka na temat książki zaprezentowanej przez Panią Bibliotekarkę. Zajęcia zakończone były piosenką "Jestem Polakiem - fajną dziewczynką i chłopakiem" 

Święto Odzyskania Niepodległości 10.11.2017

W piątek dnia 10 listopada Krasnoludki i Muchomorki obchodziły razem Święto Odzyskania Niepodległości. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do tej uroczystości. Dzieci zdobywały wiedzę na temat Polski, uczyły się hymnu oraz wierszy. W piątek dzieci pięknie zaśpiewały hymn Polski, powiedziały wiersz "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy oraz uczestniczyły w quizie, w którym mogły wykazać się wiedzą na temat Polski. Na koniec razem zatańczyliśmy Krakowiaka i pojechaliśmy pociągami do Warszawy. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

Wizyta higienistki 9.11.2017

We czwartek dnia 9 listopada nasze przedszkole odwiedziła higienistka stomatologiczna. Opowiedziała nam, jak dbać o zęby, żeby były zdrowe i nie miały robaków próchniaków. Razem z sympatycznym smokiem dzieci mogły poćwiczyć mycie ząbków, a na koniec na pamiątkę dostały dyplomy oraz szczoteczki i pasty do zębów.

Teatrzyk 25.10.2017

"Bajka o leniwym królu" to kolejny spektakl, który mogły podziwiać nasze przedszkolaki. Król który wszystko wykonuje za pomocą czarów tym razem wyczarował u naszych dzieciaków uśmiechy na twarzy.

Policjant 18.10.2017

Spotkanie z Policjantem to nie lada przeżycie dla dzieci, a gdy dodatkowo można przymierzyć sprzęt policyjny, stanać za kratami i wsiąść do radiowozu policyjnego to juz nieopisana radość. Taką przygodę mogły zaznać dziś dzieci z naszego przedszkola podczas odwiedzin na posterunku policji w Józefowie.

Światowy Dzień Zwierząt 4.10.2017

Światowy Dzień Zwierząt stał się kolejną okazją do świetnej zabawy. Uroczystość zaczęliśmy od pogadanki na temat: jak dbać o zwierzęta. Każdy przedszkolak mógł dostać na chwilę zdjęcie z wizerunkiem zwierzaka i wcielić się w jego skórę. Podczas zabawy "Co pływa, co skacze?" dzieci segregowały zwierzęta według wskazanych kategorii (pływające, latające, skaczące, pełzające i biegające). Krasnoludki i Muchomorki wykazały się też wiedzą na temat zwierząt rozwiązując zagadki na ich temat. Prócz zabaw ruchowych dzieci brały również udział w zabawie ortofonicznej "Czyje to głosy?" odgadując aż 20 rożnych zwierząt wyłącznie po dźwiękach które wydają. Wraz z dziećmi które przyniosły zdjęcia swoich zwierzaków stworzyliśmy wystawę "Mój pupil", a dzieci mogły się podzielić radami co ich zwierzaki lubią najbardziej i jak o nie dbać. 

Teatrzyk Dur-Moll 27.09.2017

27 września dzieci oficjalnie przywitały jesień. Stało się to za sprawą teatru DUR-MOLL, który odwiedził nas z przedstawieniem pt. "Na jesiennym liściu". Bohaterowie bajki wspólnie z dziećmi wspominali wspaniałe letnie przygody oraz obserwowali zwiastuny nadchodzącej jesieni.

Pierwsze dni w przedszkolu 1.09.2017

1 września to w maluszkach często dzień pełen obaw jak przedszkolaki odnajdą się w nowej dla nich sytuacji. Tym razem, ku zadowoleniu wszystkich pracowników przedszkola, dzień minął bardzo pomyślnie. Poza paroma łzami u nielicznych dzieci przy pożegnaniu z rodzicami dzień był pełen radości i chęci do wspólnej zabawy. Nasze nowe przedszkolaki zaskoczyły Panie samodzielnością, sprawnym ustawianiem się w kole, w pociągu i chęcią współpracy. Posiłki zjedzone zostały z apetytem a zajęcia przebiegły w wesołej atmosferze.

Wszystkich przedszkolakom dziękujemy za miły początek roku i życzymy sobie jak i dzieciom kolejnych owocnych i pełnych uśmiechu dni.

Dni adaptacyjne 30.08.2017

W dniach 30 i 31 sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla naszych nowych przedszkolaków.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły przedszkole oraz bawiły się z rodzicami tańcząc i śpiewając. Tego dnia zajęcia poprowadzone były przez Panią Basię i Panią Iwonę z grupy Muchomorków. Atrakcją dnia były zabawy z chustą animacyjną oraz wspólny poczęstunek. Na zakończenie dnia dzieci szalały na nowo wykończonym placu zabaw.

Drugiego dnia przedszkolaki brały udział w zajęciach organizowanych przez Panie z grupy Krasnoludków: Panią Anię i Panią Edytę ze wsparciem Pani Grażynki. Podczas zajęć dzieci poznawały swoje imiona i przełamywały nieśmiałość podczas wspólnych zabaw ruchowych. Zwieńczeniem dni adaptacyjnych była praca plastyczna wykonywana wraz z rodzicami. Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami manualnymi podczas robienia gniotków z użyciem balonów i mąki ziemniaczanej. Nowo stworzone zabawki dzieci mogły zabrać na pamiątkę do domów, a Panie wynagrodzone zostały pięknymi uśmiechami na pożegnanie.

Dni adaptacyjne przebiegły bardzo pomyślnie. 

To dobra zapowiedź kolejnego roku przedszkolnego w Przedszkolu Dębowe Ludki.

Please reload

bottom of page